Doemiddel campagne

 Nieuws

Heeft het lidmaatschap van een branchevereniging effect op de innovatieve prestaties van leden?

13-03-19

Heeft het lidmaatschap van een branchevereniging effect op de innovatieve prestaties van leden?

Onderzoek bevestigt dat bedrijven die lid zijn van een branchevereniging meer innovatie laten zien. Een trend is zichtbaar waarbij verenigingen steeds meer hun rol nemen om de sector duurzaam te ontwikkelen. Dit wordt gedeeltelijk verklaard door onderlinge samenwerking die bijdraagt aan innovatieve prestaties. Eerder was dit al bevestigd voor grote bedrijven, maar dit geldt ook voor het mkb en in alle EU-landen Ook is dit niet alleen van toepassing op kennisintensieve sectoren zoals ICT, maar in sectoren zoals bouw of handel.

Unieke rol van brancheorganisaties
Concurrenten binnen dezelfde branche hebben te maken met dezelfde marktcondities en kunnen profiteren van een collectieve aanpak, bijvoorbeeld bij
het reageren op druk door globalisering, veranderingen in wetgeving en het risico en de onzekerheid door nieuwe technologie.Het collectief kan oplossingen aandragen en die over de hele branche toepassen. Organisaties op brancheniveau kunnen nieuwe technologie helpen verspreiden en leden aanmoedigen die te omarmen.

Lees hier meer over de voordelen van een lidmaatschap bij een vereniging.

Meer nieuws:

19-02-25

Campagne ‘Geen hulp (meer) nodig!’

In 2024 zijn we gestart met de campagne ‘Geen hulp (meer) nodig!’ om beleidsmakers anders te laten k ...

21-01-25

Vacature: Campagne Coördinator die vanuit (Online) PR en slimme maatschappelijke partnerovereenkomsten impact kan maken

4 - 12 uur per week | Vind je het leuk om mee te werken aan een maatschappelijk belangrijke boods ...

11-04-24

Persbericht: Firevaned lanceert campagne om ‘doemiddel’ in het woordenboek te krijgen

Door de inzet van hulpmiddelen kunnen mensen met een beperking meedoen aan de maatschappij. Hulpmidd ...